Контакт

Актуелно

Црна хроника49 минути

Кумановец паднал од скала и починал додека работел на објект

Седумдесет и четиригодишен маж починал откако паднал од дрвена скала додека работел на објект на улицата Мирче Ацев во Куманово....

Регион1 час

Ѓукановиќ за законот за геј-бракови: Влегуваме меѓу најразвиените демократии во светот

Црногорскиот претседател, Мило Ѓукановиќ, и премиерот Душко Марковиќ го поздравија донесувањето на Законот за истополови бракови во Црна Гора. Тие...

Македонија1 час

ДОМ: Да продолжи отстранувањето на дивоградбите покрај Охридското Езеро

Зелената партија ДОМ ја поздравува решителната акција на Општина Охрид за отстранување на бесправните објекти на плажите за кои се...

Свет2 часа

Татко и син во притвор претепани до смрт, уапсени пет полицајци

Во Индија се уапсени пет полицајци поради смртта на татко и син во полициски притвор, изјави висок истражен службеник, откако...

Европа2 часа

Финска конечно ја трга свастиката од амблемот на возухопловните сили

Финските воздухопловни сили престанаа да го користат стариот амблем кој содржеше свастика, јави Би-би-си. Долго време амблемот на финските воздухопловни...