Контакт

Актуелно

Свет6 минути

Трамп го смени главниот разузнувач, кој ја водеше истрагата за негово отповикување

Во писмо до американските власти, претседателот Доналд Трамп вчера најави дека ќе го разреши од функцијата генералниот инспектор на разузнавачките...

Македонија23 минути

За една недела отстранети 10 непрописно паркирани возила во Скопје

Во текот на изминатата недела (27.03 – 02.04.2020 година) со специјалните возила пајак се подигнати 10 возила од јавните површини....

Црна хроника52 минути

На 144 лица им се издадени решенија за самоизолација

Во текот на вчерашниот ден на територијата на државата на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51...

Македонија56 минути

Целосна забрана за движење во Куманово

Од синоќа од 21 часот во Куманово е воведена забрана и посебен режим на движење на населението. Исклучоците од забраната...

Македонија2 часа

Облачно со дожд, а на планините снег

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини од снег. Пообилни врнежи ќе има...