Контакт

Актуелно

Македонија35 минути

Санкционирани 297 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (06/07.08.2020 година) на територијата на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на...

Свет1 час

Во Кина 37 нови случаи на коронавирус

Во Кина се потврдени 37 нови случаи на коронавирус, од кои 27 се пренесени преку локална трансмисија. Сите се забележани...

Свет2 часа

Во Африка речиси еден милион луѓе заболени од Ковид-19

Бројот на нови случаи на коронавирус во Африка се зголеми за 13.996, на 992.477, соопшти регионалниот разгранок на Светската здравствена...

Свет2 часа

Уапсени 16 луѓе поради експлозијата во Бејрут

Либанските власти уапсија 16 лица во рамките на истрагата за експлозијата во магацинот, објави денеска либанската новинска агенција ННА, а...

Свет14 часа

Главниот епидемиолог на САД ќе ангажира обезбедување – добил смртни закани

Водечкиот епидемиолог од САД, д-р Ентони Фаучи, рече дека добил смртни закани поради неговата работа во врска со пандемијата на...