Контакт

Актуелно

Македонија4 минути

Градоначалникот на Чаир: Ризикот е голем, апелирам да ги почитувате мерките

Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу апелираше до граѓаните да ги почитуваат мерките, бидејќи ризикот е се уште голем. По информациите...

Македонија17 минути

И во Тетово и околината не се почитуваат мерките

Во Тетово не се почитуваат решенијата за самоизолација како и мерките за држење дистанца, забраната за групирање, носењето на маски,...

Регион2 часа

Уапсен премиерот на Федерацијата на БиХ поради спорна набавка на респиратори од Кина

Претседателот на владата на Федерацијата на Босна и Херцеговина, Фадил Новалиќ, ја помина ноќта во полициска станица, каде што беше...

Регион2 часа

Хрватска ги отвори ноќните клубови – забранети се подиумите за танц, на гостите ќе им се мери температура

Во Хрватска од неодамна е дозволена работата на ноќните клубови, а хрватскиот Завод за јавно здравје денеска го објави протколот...

Европа2 часа

Дали важат истите правила за политичарите како и за обичните граѓани за време на пандемијата?

Во неколку земји забележавме како политичарите не ги почитуваат рестриктивните мерки воведени за да се намали ширењето на коронавирусот. Случајот...