Контакт

Актуелно

Европа2 часа

(Видео) Во штала за коњи откриена најголемата лабораторија за кокаин во Холандија

Најмалку 17 лица се во притвор, откако полицијата изврши рација во поранешна штала за јавање во Холандија. Шталата била претворена...

Македонија5 часа

Влада: Моделот за образовниот процес ќе се донесе по мислењето на Комисијата за заразни болести

Конечната одлука за начинот на кој ќе се спроведува наставата од септември ќе биде донесена врз основа на мислењето на...

Македонија5 часа

На Криволак ќе дојдат 170 американски војници за изведување на заедничка вежба

Владата донесе Одлука за влегување и престој на странски вооружени сили во земјава заради изведување на вежбовна активност. Одлуката се...

Македонија5 часа

Автобусите отсега ќе можат да превезуваат поголем број на патници, одлучи Владата

Автобусите отсега ќе може да пренесуваат патници со 75 отсто од капацитетот, наместо досегашните 50, одлучи Владата на седница. „На...

Црна хроника5 часа

Тетовец со нож се заканувал во дуќан каде како продавачка работела неговата поранешна сопруга

Полицијата поднесе кривична пријава против 28-годишен селанец од тетовскиот регион, поради сомнение дека сторил кривични дела „загрозување со опасно орудие...