Контакт

Актуелно

Македонија20 минути

Арсовски: Градот Скопје ќе вработува 700 партиски војници во ЈСП и Комунална

Мега скандал е што во изборна година Градот Скопје и Петре Шилегов носат планови за вработување на над 700 партиски...

Регион2 часа

(Видео) Автобус полн со војници удри во камион, па се заби во куќа

Автобус полн со војници се удри со камион, по што се заби во куќа во Ѓаково, Хрватска. Несреќата се случила...

Македонија2 часа

Утре обилни врнежи на дожд и снег

Утре нашето подрачје ќе потпадне под влијание на нов студен и влажен бран, кој ќе услови врнежи претежно од снег,...

Економија2 часа

Најскапиот дом во Америка купен за 238 милиони долари

Основачот на фондот Citadel, милијардерот Кен Грифин,  купил пентхаус на Менхетен за околу 238 милиони долари, што е нова рекордна...

Свет3 часа

Трамп го одложи говорoт за состојбата на нацијата: Ќе го одржам кога ќе заврши блокадата

Американскиот претседател, Доналд Трамп, изјавил дека ќе го одложи годишниот говор за состојбата на нацијата, предвиден за 29 јануари, додека...