Контакт

Актуелно

Регион6 часа

Во Врање сменет начинот на вакцинација откако маж прими две различни вакцини

Од денес е сменет начинот на вакцинирање во српскиот град Врање заради неодамнешниот пропуст кога едно лице беше вакцинирано со...

Македонија8 часа

Филипче: Состојбата на Мицкоски е стабилна

Состојбата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој се лекува од коронавирус е стабилна, кажа министерот за здравство, Венко Филипче....

Свет8 часа

Австрија ја запре вакцинацијата со вакцината на „АстраЗенека“, се истражува смртта на едно лице

Австриските власти привремено ја прекинаа вакцинацијата со серија вакцини против Ковид-19 од „АстраЗенека“, додека во тек е истрага за смртта...

Свет9 часа

Швајцарците го поддржаа предлогот за забрана на бурките

Според првите проекции на референдумот, граѓаните на Швајцарија со тесно мнозинство го одобрија предлогот на крајната десница за забрана за...

Македонија10 часа

(Видео) Ѓорчев: Само во Врање веќе има 30 илјади вакцинирани, а Заев се фали со една кутија вакцини

Продолжува фијаското и дебаклот на Владата на Зоран Заев и Венко Филипче поврзана со смртноста од КОВИД пандемијата и вакцините;...