Контакт

Актуелно

Македонија3 минути

Мицкоски: Заев користи што сум изолиран поради вирусот, но тоа не го спасува од паѓање на Владата

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на...

Црна хроника50 минути

Кривични за сопственици на локали во Тетово и Велес каде што не се почитувале мерките против вирусот

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(49) од село Вешала, управител на угостителски објект, поради сомнение за сторено кривично дело...

Регион4 часа

Српската полиција уапси Бугарин и Македонец, се обиделе да прошверцуваат дрога

Српската гранична полиција и полицијата на Шид уапси 47-годишен бугарски државјанин и 41-годишен македонски државјанин. Се сомнева дека се обиделе...

Македонија5 часа

Дел од Шар Планина ќе биде прогласен за национален парк

Триесет села на 62.705 хектари ќе влегуваат во заштитената зона на Шар Планина, која е на чекор да биде прогласена...

Македонија6 часа

ВМРО-ДПМНЕ поднесе предлог-закон за укинување на пописот

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска, на денешната прес-конференција ја обвини власта дека подготвува политички фалсификат и нерелевантен и фингиран попис....