Контакт

Актуелно

Македонија36 минути

Руската амбасада изненадена од изјавите на министерката за одбрана, Славјанка Петровска

Од руската амбасада во земјата велат дека со изненадување ги следат изјавите што последниве денови ги дава министерката за одбрана,...

Свет1 час

Украински министер: Спијте мирно, нема да има инвазија од Русија

Властите во Украина денеска се обидоа да ја убедат нацијата дека инвазијата од соседна Русија не е неизбежно сценарио иако...

Европа6 часа

(Видео) Хаос на протести против мерките во Германија, нападнати полицајци

Напади врз полицијци и новинари имаше на синоќешните протести на противниците на антиковид мерките во Германија. Во Росток дошло до...

Црна хроника8 часа

Oбвинение против двајца родители за родосквернавење и трговија со дете

По спроведена истражна постапка предметниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција денеска до Основниот...

Европа9 часа

Русија го прогласи Навални за терорист

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој е во затвор една година, е вклучен на листата на терористи и екстремисти на...