Контакт

Актуелно

Скопје28 минути

(Видео) Невреме во дел од Скопје, низ Бутел едвај се возеше

Силно невреме направи хаос низ скопските улици. Во Бутел, возачите сведочат дека едвај се вози поради поројниот дожд. Поплавени се...

Македонија2 часа

(Видео) Арсовска се жали дека плаќа туѓи долгови: 2,3 милиона евра Градот ќе плати отштета на Комерцијална, 2 милиона на „Скопски саем“, милион за галиите

Од Град Скопје се побаруваат над 10 милиони евра за отштети по судски спорови и камати за нив за проекти...

Македонија3 часа

(Видео) Жестоки кавги и обвинувања во Град Скопје, Арсовска впери прст и обвини: Кој ќе одговара за безобразните лаги?

Скопската градоначалничка Данела Арсовска е загрижена поради критиките упатени на сметка на Градот, кои ги нарече безобразни лаги. Таа ги...

Регион4 часа

„Лажев дека сум бремена за да не ме убие, имаше две бомби во раката“, сведочеше девојката што ја киднапира масовниот убиец од Младеновац

Девојката што ја киднапира масовниот убиец од Младеновац лажела дека е трудна. Во Вишото јавно обвинителство во Смедерево на рочиштето...

Македонија4 часа

Три девојчиња годинава биле цел на сексуална експлоатација, рече министерката Тренчевска

Годинава три девојчиња биле цел на сексуална експлоатација, рече министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска, на отворањето на регионалната...