Контакт

Актуелно

Свет5 часа

Украина: Коза активирала експлозив во Запрожје, повредени најмалку 40 руски војници

Најмалку 40 руски војници се повредени откако коза активирала експлозив поставен околу болницата во Запорожје со своето хаотично движење, пренесува...

Спорт7 часа

Ѓоковиќ од Вимблдон за „Макфакс“: Имав добри подготовки и се надевам дека можам далеку да дотуркам

На воведната прес конференција, пред да почне тенискиот турнир во Вимблдон, минатогодишниот победник и прв носител оваа година на турнирот,...

Свет9 часа

Градоначалникот потврди: Северодонецк падна

Градоначалникот на Северодонецк изјави дека руските сили целосно го окупирале овој стратешки важен град во источна Украина по неколку недели...

Црна хроника10 часа

Пазарџија се обидел со комбе да ги прегази инспекторите кои го затекнале дека продава на диво

Полицијата го приведе 53-годишниот Н.К. од Ресен кој со неговото комбе се обидел да прегази комунални инспектори и полициски службеник откако...

Регион11 час

Вучиќ: Сит сум од игрите на ЕУ

Не беше фер Србија во Брисел да очекува дека ќе добие отворање на нов кластер, кога Северна Македонија 17 години...