Контакт

Актуелно

Свет8 минути

„Нападите врз Хамас не го оправдуваат казнувањето на палестинскиот народ“, рече Лавров

Рускиот министер за надворешни работи изјави дека не е прифатливо Израел да го користи нападот на Хамас на 7 октомври...

Македонија4 часа

ЦУК: Над илјада повици на 112 во последното деноноќие, најбарана Итната медицинска помош

Според последниот извештај, во Центарот за управување со кризи (ЦУК), имало вкупно 1.504 повици на Единствениот број за итни случаи...

Македонија4 часа

СДСМ: Нов скандал ги тресе ДПМНЕ и Мицкоски, претседател на МК фатен со кокаин

Еден од најблиските соработници на градоначалникот на Охрид Кирил Пецаков, но и на Христијан Мицкоски е фатен како поседува и...

Македонија4 часа

Спречен обид за криумчарење на 84 часовници и 7 илјади парчиња накит

Спречен обид за криумчарење на 84 часовници Касио, како и 7.560 парчиња накит по извршена контрола од страна на царински...

Македонија4 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Слугата Ковачевски ќе стане за да седне стопанот од ДУИ, Талат

СДС и Ковачевски како дезертер од АРМ поддржуваат премиер да биде Талат Џафери кој дезертираше од македонската армија, вели ВМРО-ДПМНЕ....