Контакт

Актуелно

Европа5 минути

Скандал во француската армија: Пилот врзан за мета а неговите колеги пукале околу него

Француски пилот поднесе тужба против своите колеги за насилство и загрозување на неговиот живот. Како дел од ритуал, неговите колеги...

Македонија13 минути

Силен земјотрес во Грција почувствуван и во Македонија

Силен земјотрес со магнитуда од 5,2 степени според Рихтер вчера околу 23 часот и 31 минута ја стресе Грција. Земјотресот...

Европа36 минути

Од 20 мај Шпанија отворена за туристи кои доаѓааат од земји надвор од ЕУ

Патниците надвор од Европската Унија ќе можат рекреативно да ја посетуваат Шпанија од 20 мај, рече министерот за туризам Рејес...

Свет51 минута

Итен состанок на Советот за безбедност на ООН поради ескалацијата на нападите меѓу Израел и Палестина

Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска ќе одржи итен состанок посветен на ескалацијата на тензиите меѓу Израелците и Палестинците,...

Македонија1 час

Денеска нестабилно со пороен дожд и грмежи

Претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во северните делови ќе биде нестабилно со локален пороен...