Контакт

Актуелно

Македонија12 часа

Кабинетот на Иванов: Кривичниот суд го злоупотреби претседателот

Во врска со соопштението на Основниот суд Скопје 1, во кое се обвинува претседателот Ѓорге Иванов за мешање во судската...

Регион13 часа

(Видео)„Ве сака дедо Ратко“ – хашкиот осуденик се јави во живо во утринска емисија во Србија

Хашкиот обвинет Ратко Младиќ се вклучи телефонски во утринска емисија на белградска телевизија. Поранешниот генерал на Војската на Република Српска,...

Македонија13 часа

Мерната станица за загадување на воздухот во Битола не работела поради комплексен дефект

Мерната станица во Битола не работела поради комплексен дефект, сопштија од Министерството за животна средина и просторно планирање. Од таму...

Македонија14 часа

Кривичен суд: Барањето од Кабинетот на Иванов е директно мешање во независноста на Судот

Во однос на барањето од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов, доставено до Основниот суд Скопје 1 – Скопје, со кое...

Македонија15 часа

(Видео) Алексиќ: Притворот на Јанакиески и Божиновски е поради бегството на Груевски

Сметам дека вака донесеното решение со кое се определува притвор за двајцата обвинети, поранешниот министер за транспорт и врски Миле...