Контакт

Актуелно

Македонија58 минути

(Видео) Клучни прашања останаа неодговорени, Јанева по говорот избега од новинарите

Специјалната обвинителка Катица Јанева одржа говор и избега од новинарите, а клучните прашања за нејзина вмешаност останаа неодговорени. Таа кратко...

Македонија2 часа

Маж со пушка се шета кај Кванташки пазар, очевидци тврдат дека убива кучиња

Возрасен маж е забележан со пушка во околината кај поранешна А1 телевизија, кај Кванташки пазар. Очевидци тврдат дека тој убива...

Македонија3 часа

Мицотакис најави притисок врз Скопје во текот на европските интеграции

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис изјави дека процесот на интеграциите на Северна Македонија во ЕУ и поддршката на брендот „Македонија“ ќе...

Свет4 часа

Хасан Рохани: Ние сме чувари на безбедноста на Персискиот Залив

Иран беше и ќе биде чувар на безбедноста и слободната пловидба во Персискиот Залив, Ормускиот Проток и Оманското Море, рече...

Свет4 часа

Венецуела повторно без струја

Каракас и повеќе од половина сојузни држави во Венецуела вчера останаа без струја, а властите тврдат дека во прашање е...