Контакт

Актуелно

Македонија10 минути

СДСМ: Мицкоски не се извини за театарот пред болницата „8-ми Септември“

Христијан Мицкоски не им се извини на граѓаните за тоа што ги лажеше, не им се извини за театарот пред...

Македонија19 минути

Претпладне снег, попладне намалување на облачноста

Времето денеска е облачно, на повеќе места со повремени врнежи од снег, претежно со слаб, а во западните и јужните...

Македонија26 минути

Забрана за камиони на повеќе патни правци поради снегот

На повеќе планински превои и патишта воведена е забарана за движење на товарни возила, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Забраната е...

Забава13 часа

Пејачот Р Кели обвинет за сексуална злоупотреба

Пејачот Р Кели е обвинет за сексуална злоупотреба на жени и тинејџерки, објавија американските медиуми. Тој се товари со 10...

Свет13 часа

Војската на Мадуро отвори оган кон цивили, има и жртви

Најмалку две лица загинаа, а неколкумина се повредени во инцидентите што избија на границата меѓу Венецуела и Бразил. Венецуелските војници...