Контакт

Актуелно

Европа1 час

Белгискиот кандидат за еврокомесар обвинет за перење пари

Белгискиот кандидат за местото на нов еврокомесар за правда, кој е министер за надворешни работи на земјата, Дидие Рејндерс, се...

Црна хроника1 час

22-годишно момче претепано кај Градскиот стадион во Скопје

Иутринава во 4.44 часот во СВР Скопје, И.Ф.(22) од Скопје пријавил дека околу 4.30 во близина на Градскиот стадион во...

Регион2 часа

Српската премиерка Ана Брнабиќ се приклучи на Парадата на гордоста

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ се приклучи на Парадата на гордоста која започна денеска околу 17 часот во Белград. Учесниците...

Црна хроника4 часа

На Олимп загина 57-годишен скопјанец

Македонскиот планинар кој загинал на планината Олимп во Грција по пад во провалија е 57-годишен скопјанец со иницијали М.Г. Информацијата...

Македонија4 часа

Пожар во селото Таор

Пожар избувна попладнево во скопското село Таор. Гори сува трска на поголема површина. Скопските пожарникари се на терен и се...