Контакт

Актуелно

Свет11 минута

(Видео) Два патнички авиона се судрија на аеродром во САД

Два авиона се судрија викендов на меѓународниот аеродром Сан Антонио во Тексас, јавија американските медиуми. Екипите за итни случаи реагирале...

Македонија21 минута

Магла во котлините и дожд во вечерните часови

Времето денеска ќе биде променливо облачно понекаде во котлините со магла, а на истокот со сончеви периоди, информираат од управата...

Македонија2 часа

Годишно во земјава има 600 предвреме родени бебиња

По повод одбележувањето на 17 ноември- Светскиот ден на предвреме родените дечиња, ЈЗУ Клиника за гинекологија и акушерство како најповикана...

Европа13 часа

Во пресрет на годишнината од Кадифената револуција, илјадници Чеси повторно на протести

Речиси четвртина милион Чеси протестираа против премиерот и претседателот, обвинувајќи ги за поткопување на демократијата во оваа длабоко поделена нација,...

Црна хроника15 часа

Во комбе во Кумановско пронајдени 12 мигранти

Дванаесет мигранти од кои седум од Авганистан и петмина од Пакистан биле пронајдени од страна на полициски службеници во комбе...