Контакт

Актуелно

Свет8 часа

Универзитет во Хонг Конг обвинет дека е место за нереди

Полицијата во Хонг Конг обвини еден универзитет дека е база за молотови коктели и уточиште за нереди и злосторници. Вечерва...

Свет8 часа

Во Конгресот започна јавно сослушување за отповикување на Трамп

Во Претставничкиот дом на американскиот конгрес почна јавното сведочење во истрагата за отповикување на претседателот Доналд Трамп. Сведочат највисокиот дипломатски...

Свет9 часа

Јункер заздравува по операцијата на аневризма

Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер, успешно заздравува по операцијата на аневризма и во текот на денот треба да го...

Црна хроника10 часа

Ограбени мигранти и злоупотребена жена на Табановце

Во Транзитен центар – Табановце двајца мигранти од Иран вчера пријавиле дека неколку лица во с.Лојане, општина Липково, им ги...

Македонија13 часа

Милошоски: Ние сме искрени, не сме за една изборна единица

„ВМРО-ДПМНЕ е искрена и стои на ставот дека не е за една изборна единица за разлика од СДСМ, кој ве...