Контакт

Актуелно

Македонија11 минута

(Видео) Стоилковски: Компаниите на Заеви должат 400.000 евра данок

„Еленица“ и „Дравас Инжинеринг“ се двете најголеми компании на Заеви, а должат на државата над 400.000 евра данок, додека компаниите...

Македонија40 минути

Беса тврди дека полицијата врши притисок врз нивни членови

Активисти на Движењето Беса на прес-конференција од пред Владата, со ленти на устата и со заврзани раце, симболично порачаа полицијата...

Свет41 минута

Околу два милион шведски државјани се родени во странство

Според ново објавената статистика, заклучно со 2019 година речиси 20 отсто од шведското население, или секое петто лице, се родени надвор од земјата,...

Регион3 часа

Харадинај се откажа од пратеничкиот мандат

Косовскиот премиер во оставка, Рамуш Харадинај, на „Фејсбук“ објави дека нема да биде пратеник во новиот состав на косовскиот парламент....

Македонија4 часа

Судењето за „Шлаканиците во Центар“ почна пак од почеток

Точно 3 години, 1 месец и 1 ден од поднесувањето на обвинението од СЈО за шлаканиците во Општина Центар во...