Контакт

Актуелно

Црна хроника4 минути

Приведени две лица кои од возило пукале кон стражарницата во касарната во Прилеп

Синоќа во Полициската станица Прилеп било пријавено дека од патничко возило со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал Ф.Ј.(33), а...

Македонија32 минути

Вулин ја критикува Шекеринска: Ако иконографите се неважни, што не се фотографирала под кукаст крст

Српскиот министер за одбрана Александар Вулин ја критикуваше својата македонска колешка, министерката Радмила Шекеринска, за фотографијата со симболите на ОВК...

Економија54 минути

Бектеши: Од 15 јули ваучери од 6.000 денари за домашен туризам

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на прес-конференција информираше дека на последната седница на Владата, на предлог на Министерството за...

Македонија1 час

Арсовски: Несериозно и морбидно е да се зборува за избори на 5 јули

Фиксираниот датум за избори на 5 јули кога би се случиле изборите не само што е несериозно туку е морбидно,...

Свет4 часа

Нов Зеланд размислува за спас на туризмот со воведување на работна недела од 4 дена

Нов Зеланд кон крајот на април почна со долгиот процес за релаксација на мерките на карантин поради пандемијата. На граѓаните...