Контакт

Актуелно

Македонија5 часа

Бугарија воведе 14-дневен карантин за лица што влегуваат од Македонија

Бугарското Министерство за здравство издаде наредба со која се воведува 14-дневен задолжителен карантин за лица кои во државата влегуваат од...

Регион6 часа

Хвар го сопре воведувањето на 5Г-технологијата додека не се истражи како влијае на здравјето

Градот Хвар го суспендира воведувањето на 5Г-технологијата сè додека не се докаже дека нема негативно влијание врз луѓето и околината....

Спорт7 часа

Подгответе се, Јувентус-Милан следниот петок!

Италијанскиот министер за спорт, Винченцо Спадафора, преку „Фејсбук“ потврди дека се утврдени датумите за реваншите од полуфиналињата од Копа Италија...

Свет8 часа

Кипар ги укинува ограничувањата и ги очекува првите туристи

Кипарската влада три недели порано ќе ги укине повеќето ограничувања наметнати поради пандемијата затоа што стапката на инфекција со вирусот...

Спорт9 часа

Надал: При вакви услови не би патувал на Флешинг медоуз

Рафаел Надал вели дека доколку условите се такви како во моментот, тој не би патувал на САД опен на Флешинг...