Контакт

Актуелно

Европа21 минута

Орбан: Ако Турција пушти бегалци, ќе употребиме сила на границата со Србија

Унгарија ќе мора да примени сила на својата јужна граница со Србија за да ја заштити границата со Европската Унија,...

Европа30 минути

Меркел: Германија нема да испорачува оружје за Турција

Германската канцеларка Ангела Меркел објави денеска дека Германија нема да испорачува оружје за Турција, поради воената офанзива што ја започна...

Свет2 часа

Во судир меѓу автобус и багер во Медина загинаа 35 странски верници

Во судир меѓу автобус и багер во Медина загинаа 35 странски државјани, пренесуваат светските медиуми. Несреќата се случила синоќа во...

Македонија2 часа

Сончево време со температура до 30 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе биде во интервал од...

Свет2 часа

Трамп го предупреди Ердоган: Не биди будала, ќе бидеш запаметен како ѓавол

Американскиот претседател Доналд Трамп на 9 октомври, кога започна турската акција во североисточна Сирија, му напишал писмо на турскиот претседател...