Контакт

Актуелно

Црна хроника28 минути

Три лица под истрага за трговија со кокаин од Швајцарија

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера вечер донесе наредба за спроведување...

Свет2 часа

Саудискиот крал ги осуди убиствата на Флорида

Саудискиот крал Салман го осуди „варварскиот“ напад на саудискиот државјанин врз војниците во Флорида.Тој телефонски разговараше со американскиот претседател Доналд...

Македонија2 часа

СДСМ: Што финансирале фирми на Орце Камчев, кој е осомничен во неколку предмети на СЈО?

„ВМРО-ДПМНЕ соочена со убедлив и извесен пораз на претстојните парламентарни избори кулминира со нервозни соопштенија и страв дека вистината за...

Македонија3 часа

Караванот граѓански трибини „На прав пат“ во Битола

Караванот отворени граѓански трибини на СДСМ под мотото „На прав пат“ денеска ќе биде со граѓаните на општина Битола. Граѓанската...

Македонија3 часа

Облачно и дождливо со температура до 13 степени

Преку ноќта беше облачно со врнежи од дожд, пообилни во западните делови. Утрово по одделни котлини има појава на слаба...