Контакт

Актуелно

Регион3 часа

Официјални податоци: Земјотресот во Албанија уништил 5.497 домови, 3.135 лица се раселени

Заменик-министерката за внатрешни работи на Албанија, Ровена Вода, соопшти денеска дека 3.135 граѓани се евакуирани, а 5.497 домови се тешко...

Македонија3 часа

(Видео) Богојески: „Македонски концепт“ е поинаква платформа, се надеваме дека граѓаните ќе ја прифатат

„Македонски концепт“ е нова политичка платформа, која на граѓаните ќе им понуди длабоки реформи во секој поглед на општеството, концепт...

Европа7 часа

Граната фрлена во прифатилиште за деца бегалци во Мадрид

Единицата за експлозиви на мадридската полиција деактивира граната, која вчера некој ја фрлил преку ѕидот на Центарот за грижа на...

Црна хроника8 часа

Кривична пријава за тетовец кој крадел пари од домот на својот татко

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против 25-годишник од овој град, кој се товари за кривично дело тешка кражба. Како што...

Свет9 часа

Пелоси: Продолжува истрагата за импичментот на Трамп

Претставничкиот дом на САД ќе продолжи со истрагата за доказите за импичментот на претседателот Доналд Трамп, рече претседателката Нанси Пелоси....