Контакт

Актуелно

Македонија11 час

Антикорупциска бара да се раскине договорот за закуп и за Црвенковски

Барањето за раскинување на договорите за закуп се однесува на двајцата поранешни претседатели, информира Државната комисија за спречување на корупција....

Спорт12 часа

Матијашевиќ: Сега да се јават „стручњаците“ да ја објаснат оваа победа!

Селекторот на македонската одбојкарска репрезентација, Никола Матијашевиќ е презадоволен од втората победа над силната Словенија честитајќи на момците кои го...

Црна хроника12 часа

Пријава за гостиварец – продал туѓа нива за 54.500 евра

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.С.(44) од с.Добри Дол, Гостиварско, поради измама. Во текот на...

Свет13 часа

Пожар во центар за истражување вируси во Сибир

Во еден од најголемите светски центри за истражување на вирусите во Сибир избил пожар откако се случила експлозија. Огнот набрзо...

Црна хроника15 часа

Камион со 81 мигрант излетал од патот кај селото Черкезе

Камион со 81 мигрант излетал од патот кај кумановското село Черкезе. Како што информира полицијата, синоќа во 23 часот на автопатот...