Контакт

Актуелно

Македонија12 минути

(Видео) Националните телевизии се жалат од пиратеријата на кабелските оператори

Дестеци пријави против кабелските оператори се проследени до Обвинителството но тоа не постапува по нив, а телевизиите со години се...

Македонија46 минути

(Видео) Миланов: Нема докази за организацијата на крвавиот четврток

Адвокатите на обвинетите за организација на крвавите настани од 27 април 2017 велат дека обвинението против Трајко Вељаноски, Миле Јанакиески,...

Свет53 минути

Уапсени тинејџери кои планирале вооружен напад врз училиште во Русија

Руската Федерална служба за безбедност (ФСБ) уапсила двајца 14-годишни тинејџери кои планирале вооружен напад врз училиште во Саратов, изјави за ТАСС...

Македонија1 час

Моравшчик: ЕУ има интерес за проширување, но не како порано

Директорот на програмата за ЕУ при универзитетот Принстон, Ендру Моравшчик, изјави денеска дека Европската Унија има интерес за проширување, но...

Црна хроника1 час

Скопски дилер криел марихуана во куќата на неговиот дедо во Чаир

Скопското основното јавно обвинителство поднесе обвинение против 25-годишен скопјанец кој марихуана спакувана во зипер-ќесички криел во куќата на неговиот дедо...