Контакт

Актуелно

Европа21 минута

Моќна фармацевтска компанија на суд – нејзините таблети за слабеење убиле 2.000 луѓе?

Денеска во Франција почнува судење за еден од најголемите здравствени скандали во земјата, поради апчиња за слабеење, за кои се...

Црна хроника59 минути

Дете на велосипед тешко повредено во сообраќајка во Гостиварско

Дете на возраст од 11 години е тешко повредено во сообраќајна нeсреќа во Гостиварско. Како што информираат од МВР, во...

Европа2 часа

Паника на аеродромот во Манчестер поради сомнителен пакет

На аеродромот во Манчестер бил забележан сомнителен пакет, поради што биле ангажирани членови на екипа за отстранување бомби, соопшти полицијата,...

Естрада2 часа

„Игра на тронови“ ја освои главната награда на 71. доделување на „Еми“

Британска инвазија се случи на 71. доделување на наградите „Еми“ – американските телевизиски награди, кои се сметаат за телевизиски еквивалент...

Свет3 часа

ОН: Последните пет години најтопли на Земјата

Знаците и влијанијата од климатските промени – како што се покачувањето на нивото на морето, топењето на мразот и екстремните...