Контакт

Актуелно

Македонија3 минути

ПОЦ: Санкционирани 331 непрописно паркирани возила во Центар

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје во текот на изминатата седмица санкционираа 331...

Регион60 минути

Вучиќ излезе од болница, се чувствува подобро

Здравствената состојба на претседателот на Србија, Александар Вучиќ е стабилна и тој е пуштен дома, по неколкудневното лекување на Воено...

Македонија2 часа

„Марш во молк“ за проблемите на болните од рак во Гевгелија

Здружението Changemakers4all утре со почеток во 15 часот во Гевгелија, ќе одржи едночасовен марш во молк „И ти може да...

Свет12 часа

Британец истрчал маратони во 196 земји во светот

Триесетгодишниот Британец, Ник Батер стана првиот човек што истрчал маратони во сите 196 држави признати од Обединетите нации, завршувајќи го...

Екологија12 часа

Нуркачи ги ризикуваат своите животи за деликатес од дното на морето

Луѓето ги ризикуваат своите животи за еден деликатес од дното на морето. Станува збор за морските краставици кои иако не...