Контакт

Актуелно

Свет18 минути

Четири лица починаа во Кина од корона вирусот

Во Кина досега од новиот тип коронавирус инфицирани се над 200 лица, а четири лица починале. Најмногу заразени има во провинцијата  Вухан,...

Македонија57 минути

Османи во посета на Државната изборна комисија

Делегација на Секретаријатот за европски прашања предводена од заменик – претседателот на Владата, задолжен за европски прашања, Бујар Османи, денеска...

Економија1 час

Во 2019 година се отворале по 14 нови е-продавници месечно

Македонските граѓани сѐ повеќе купуваат онлајн, но и отвораат онлајн продавници, а доказ за ова е порастот кој го бележиме...

Македонија1 час

Сончево и ветровито со температура до 9 степени

Утринава е претежно ведро со ниска облачност во централнииот дел и на северозападот. Дува слаб северен ветер најизразен на Ѓуриште...

Македонија3 часа

Без струја делови на Карпош

Од „ЕВН Македонија“ АД добиено е известување дека во периодот од 8 до 15 часот, корисниците од улицата Трнодол, како...