Контакт

Актуелно

Македонија7 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Ниту Наќе Чулев, ниту кој било од нашите технички министри не заминува од владата

Лажните вести во врска со оставките на техничките министри на ВМРО-ДПМНЕ кои произлегуваат од кујната на СДСМ се резултат на...

Регион8 часа

Полицајка во Косово ги убила родителите и браќата, па се самоубила

Полициска службеничка во Гњилане убила четворица членови од нејзиното семејство, па извршила самоубиство, пренесуваат косовските медиуми. Се претпоставува дека полицајката...

Свет8 часа

Трамп ќе го помилува Род Благојевиќ

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе го помилува поранешниот гувернер на Илиноис, кој е во затвор поради изнуда, подмитување и корупција,...

Македонија10 часа

Петровска: Набавката на чизмите не ја направил Спасовски туку Ѓоко Поповски

Дополнителната заменик-министерка на МВР, Славјанка Петровска, се јави со реакција по обвинувањата на министерот Наќе Чулев за набавката на 3...

Македонија10 часа

(Видео) Сè уште неизвесно што ќе се случува со земјиштето кај „Треска”

Иднината на земјиштето кај „Треска” и понатаму е заглавена во административни лавиринти. Советниците на Советот на Општина Центар на денешната...