Контакт

Актуелно

Регион2 часа

Грците жестоко демонстрираат против бегалски центри на нивните острови

Демонстрациите против плановите на владата во Атина за изградба на нови центри за бегалци на островите Лезбос и Хиос продолжија...

Црна хроника5 часа

Кривична пријава против 20-годишен скопјанец кој тргнал во Сирија за да војува за Ал Нусра

Секторот за борба против тероризам и насилен екстремизам при МВР до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција,...

Македонија6 часа

(Видео) Директорката на МЕПСО: Откорнатиот стиропор оштети неколку службени возила

„Вчерашниот ветер буквално ја соголи административната зграда на МЕПСО, голем дел од фасадата се најде на земја. Притоа, откорнатите парчиња...

Македонија7 часа

Мицкоски: Предизборно мали се шансите за коалицирање со албанска партија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарски прашања денеска кажа дека предизборно се мали шансите за колицирање со политичка...

Македонија7 часа

Заев: Како ќе се позиционираат ДУИ, зависи од нив

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на прес-конференцијата по потпишувањето на договорот за коалиција со Движењето Беса, за односот со ДУИ,...