Контакт

Актуелно

Европа15 минути

Германскиот министер за здравство има корона

Германскиот министерот за здравство, Јенс Шпан по тестирањето бил позитивен на коронавирус, соопшти Министерството за здравство, додавајќи дека Шпан итно...

Европа27 минути

Папата првпат поддржа геј-бракови: тие се Божји деца и имаат право на семејство

Папата Франциско во документарц, кој денеска беше премиерно прикажан, изјави дека геј-луѓето треба да може да го легализираат своето партнерство,...

Црна хроника2 часа

Кондовец со возило удрил во полицаец и побегнал, нападнати биле и полицајците што го пронашле

Во вечерните часови на 20 октомври, на скопската улица Ѓорче Петров, автомобил „ауди“, управуван од А. А. (26) од село...

Македонија4 часа

(Видео) Костадинов: Нема потреба од формирање нова комисија за справување со коронавирусот

Барањето на ВМРО-ДПМНЕ за формирање специјална комисија која ќе се справува со коронавирусот е уште едно во низата деструктивни дејствувања...

Македонија5 часа

Сервали и птици Скарлет Ибис пристигнуваат во скопската Зоолошка

Наскоро во Зоолошката градина Скопје ќе пристигнат сервали и црвени птици од видот Скарлет Ибис. Сервалите се африкански предатори од...