Контакт

Актуелно

Спорт2 минути

Пијанистката Дуња Иванова е државен првак во велосипедизам

Дуња Иванова, како претставник на Велосипедскиот клуб Енерџи од Скопје е годинешниот државен првак со освоени три први места на...

Македонија40 минути

Сончево и стабилно време, со ниски утрински температури

Времето ќе биде сончево со умерена, а повремено со значителна облачност. Ќе дува умерен, по должината на Повардарието засилен ветер...

Црна хроника11 час

Скопјанец сам ја ограбил фирмата за која работи, па пријавил разбојништво-приведени две лица

Деветнаесегодишен скопјанец испланирал грабеж на сопствената фирма, по што пријавил во полиција разбојништво. „ Полициски службеници од ЕВР ОКР Гази...

Регион12 часа

Затворен Евзони поради штрајк на грчките цариници

Поради штрајк на грчките цариници утре ќе биде затворен граничниот премин Евзони. „ Денеска раководителот на смена на ПС за...

Свет14 часа

Седум луѓе починале, а двајца се во кома oткако пиеле антисептик

Седум луѓе починаа во саботата, а уште двајца се во кома во руската република Јакутија, на крајниот исток на Русија,...