Контакт

Актуелно

Македонија22 минути

(Видео) Мицкоски и Николоски во Унгарија: Проблем за граѓаните се сиромаштијата и корупцијата

Значаен проблем за граѓаните се сиромаштијата и корупцијата, земјата чека предолго пред портите на ЕУ, истакнаа претседателот на ВМРО ДПМНЕ,...

Свет39 минути

(Видео) Владимир Путин традиционално влезе во студената вода за Водици

Рускиот претседател, Владимир Путин, се нурна во ладната вода во Московската област на православниот празник Богојавление. Путин. Подмосковье. -20 pic.twitter.com/aVZxokcQ05...

Македонија2 часа

Хакерски напад на Инспекторатот за животна средина

Државниот инспекторат за животна средина соопшти дека синоќа биле цел на хакерски напад. Од инспекторатот хакерскиот напад го оценија како...

Црна хроника4 часа

Скопјанка удрила во четири паркирани возила, со тешки повреди е пренесена во болница

Триесет и петгодишна скопјанка со автомобилот синоќа удрила во четири паркирани возила на улицата Ѓурчин Кокале во Скопје. Во незгодата...

Регион5 часа

Србија почнува со масовна вакцинација против коронавирус

Србија почнува со масовна вакцинација за населението, откако земјата досега набави вкупно 1.054.950 вакцини и има договор за набавка на...