(Видео) Столтенберг и Вучиќ разговараа за заеднички воени вежби на Србија и НАТО

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изјави во Белград дека акумулацијата на силите на српската армија на границата со Косово нема да помогне да се смири ситуацијата, а насилството на северот го оцени како неприфатливо и ја поздрави намерата на Србија да ги гони одговорните за нападот во селото Бањска. Столтенберг, кој е во посета … Продолжи со читање (Видео) Столтенберг и Вучиќ разговараа за заеднички воени вежби на Србија и НАТО