Контакт

Актуелно

Избори 201910 часа

Податоците на „Мост“ ја потврдуваат тесната разлика меѓу Пендаровски и Силјановска во првиот круг

Граѓанската асоцијација „Мост“, која го следеше денешното гласање со повеќе од 1.500 набљудувачи, објави прелиминарни податоци добиени од ПВР-програмата според...

Свет13 часа

Комичарот Зеленски победи на претседателските избори во Украина

Актерот и комичар Володимир Зеленски победи на претседателските избори во Украина, јавува „Асошиетед прес“ повикувајќи се на излезна анкета што...

Избори 201913 часа

Кирацовски: Имавме скандинавски изборен ден

Александар Кирацовски, шефот на изборниот штаб на конснзуалниот претседателски кандидат, Стево Пендаровски, на прес-конференција рече дека не знае дали лидерот...

Свет14 часа

Потврдена националноста на 11 жртви во нападите во Шри Ланка

Министерството за надворешни работи на Шри Ланка соопшти дека е потврдена националноста на 11 жртви во денешните терористички напади, а...

Избори 201914 часа

Раздвижено во белата палата на ВМРО-ДПМНЕ

Белата палата на ВМРО-ДПМНЕ уште пред да заврши гласањето за претседателските избори почна да се полни со партиски членови и...