Контакт

Актуелно

Култура35 минути

Струшките вечери на поезијата стануваат четиријазични

Струга, задутре, 21 август, 58. пат, ќе стане сцена на една од најголемите и најпрочуени културни манифестации во земјата, но...

Свет39 минути

(Видео) Сирија бомбардира турски оклопни возила

Сириското воено воздухопловство бомбардира воен конвој на Турција во провинцијата Идлиб, пренесе турската агенција ДХА. Според информациите, турскиот конвој се...

Регион2 часа

Албанија нуди и стоматолошки туризам

Албанија не е само популарна туристичка дестинација, туку е на добар пат да стане посетувана земја и поради ниските цени...

Македонија2 часа

Стоилковски: Дали постојат инкриминирачки материјали од Костадинов снимени во странство

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, праша кои се мотивите на портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов, за да манипулира со информациите...

Свет3 часа

Трамп ќе го задржи Пенс како кандидат за потпретседател

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ќе го задржи потпретседателот Мајк Пенс како свој кандидат кога ќе побара реизбор на...