Контакт

Актуелно

Свет9 часа

Ел Багдади се заканува со нови напади

Медиумската мрежа на екстремистичката група Исламска држава објави аудиоснимка, во која се тврди дека е од водачот на таа терористичка...

Свет10 часа

Кремељ: Меѓународната заедница да не брза со заклучоци за нападите на Саудиска Арабија

Неприфатливо е да се зборува за евентуална одмазда за нападите врз саудиските нафтени постројки, порача Русија и ги повика земјите...

Свет10 часа

Тројца починати и над 220 заразени од листерија во Шпанија

Тројца луѓе починаа, а најмалку 222 се заразени во досега најголемата епидемија на листерија забележана во Шпанија, соопшти Светслата здравствена...

Македонија11 час

Влада: Службените трошоци на членовите на Владата се намалени за 26% во однос на првиот мониториран циклус

Владата го објави најновиот шестмесечен извештај за трошоците на функционерите на актуелниот состав на Владата. Целта на оваа алатка, како...

Црна хроника13 часа

Маж пристигнал на Клиниката за токсикологија и починал

Непознато машко лице синоќа пристигнало на Клиниката за токсикологија во комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде што починало, соопшти МВР. Според...