Контакт

Актуелно

Македонија11 минута

СЕММ повикува на внимателно и одговорно известување за коронавирусот

Во врска со појавата на случај на коронавирус во државата, Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) повикува медиумите...

Македонија1 час

Интензивни врнежи снег на Попова Шапка, Маврово и во Струга

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег.Врнежи од снег...

Свет12 часа

Папата се ракуваше со верниците во Ватикан, а тие носеа маски

Ватикан продолжува со плановите на папата Франциск по повод одбележувањето на „пепелава среда“ или првиот ден од велигденскиот пост, иако...

Свет12 часа

Италија повика на поддршка: Вирусите не познаваат граници

Италија побара меѓународна поддршка за напорите во сузбивање на епидемијата на коронавирусот во земјата, во која бројот на смртни случаи...

Свет14 часа

Експертите од Рим порачуваат: Здрав разум, миење раце и кашлање во марамче

Претставниците на ЕУ, италијанските власти, СЗО и Европскиот центар за превенција и контрола на болести од состанокот во Рим порачаа...