Контакт

Актуелно

Свет13 минути

Човекот кој го запали студиото за анимации во Јапонија е крадец и ментално болен

Осомничениот за подметнување пожар во студиото за анимации, при што загинаа 33 луѓе, во едно од најлошите масовни убиства во...

Македонија2 часа

(Видео) Илиевски: Денеска е закопана правната држава

„Ваков чин на една дисциплинска постапка каде не се дозволи јавноста и медиумите и новинарите да бидат присутни е недопустлива....

Регион3 часа

(Видео) Проблеми со струјата и телефоните по земјотресот во близина на Атина

Во подрачјето што беше погодено од земјотресот во Грција во моментот има проблеми со електричната енергија и телефоните, јавуваат локалните...

Европа6 часа

Меркел: Се надевам дека има живот по политиката

Германската канцеларка, Ангела Меркел, изјави дека е подготвена да продолжи да работи како канцелар по нападите на тресење, како и...

Регион7 часа

Судот одлучи: Холандија е делумно одговорна за 350 жртви во Сребреница

Врховниот суд на Кралството Холандија денеска потврди претходна судска одлука според која Холандија е делумно одговорна за смртта на 350...