Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Димитров: Добрите вести од Шпанија се реалност во март

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денес престојува во работна посета на Кралството Шпанија, на покана на Аранча Гонзалес Лаја,...

Регион2 часа

Вучиќ: Војната не е алтернатива, не можеме да преживееме нов конфликт

Говорејќи за разговорите со Приштина, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, рече дека на Србија не ѝ се потребни конфликти, туку...

Економија2 часа

Просечната плата во Хрватска 880 евра

Просечната исплатена нето-плата по вработен во Хрватска во декември минатата година била 6.559 куни или околу 880 евра, што претставува...

Македонија3 часа

Мицкоски: Не е точно дека Канческа-Милевска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ

Не е точно дека Елизабета Канческа-Милевска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ, одговори лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање дали...

Македонија4 часа

Петровска: Постапката за набавка на обрасците за лични документи е во тек

Постапката за набавка на обрасци за лични документи е во тек, изјави дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска. „Во...