Контакт

Актуелно

Црна хроника31 минута

Битолчанец уапсен со 16 пакувања кокаин

Битолската полиција денеска го уапсила 26-годишниот И.С. од овој град, поради сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање...

Свет1 час

Повеќе од 350 доктори во Индонезија заболеле од Ковид-19 и по вакцинацијата

Повеќе од 350 доктори и здравствени работници во Индонезија се заразиле со Ковид-19, а десетици биле хоспитализирани. Сите имале примено...

Македонија2 часа

Две дози вакцина во Македонија примиле скоро 200.000 граѓани

Две дози вакцина во Македонија примиле 199.143 граѓани, соопшти Министерството за здравство. На вакциналните пунктови во државата заклучно со вчера...

Регион3 часа

Додик: Одлуката на Парламентот на Црна Гора за Сребренаница е непријателски чин

Претседавачот со Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик, изјави дека одлуката на Парламентот на Црна Гора за резолуцијата за...

Македонија4 часа

Димитров на Самитот за Западен Балкан: Крајно време е за добри вести

Крајно време е за добри вести и прогрес по европскиот пат за целиот регион​, реле вицепремиерот за економски прашања, Никола...