Контакт

Актуелно

Црна хроника2 минути

Повредени двајца пешаци во Струмица, возачот избегал

Две жени пешаци се повредени во сообраќајна несреќа, кога во нив удрил автомобил, а возачот избегал. Според информациите на МВР,...

Свет56 минути

(Видео) Принцот Чарлс не се ракуваше со американскиот потпретседател Мајк Пенс

Принцот Чарлс не се ракуваше со американскиот потпретседател Мајк Пенс, а снимката од настанот стана вирална и ги натера претставниците...

Европа2 часа

Паника во Франција поради Кинезинка која се пофалила дека ја измамила аеродромската контрола

Кинеската амбасада во Париз соопшти дека пронашла жена од Вухан, која на социјалните мрежи објавила дека земала апчиња за намалување...

Свет2 часа

Во камион ладилник во Белгија пронајдени 23 мигранти

Полицијата на пристаништето во Бриж, Белгија, пронајде 23 мигранти во камион ладилник, меѓу кои и три жени. Се верува дека...

Регион3 часа

На товарен брод во Грција запленети 1,2 тони канабис

На товарен брод во Грција запленети се 1,25 тони канабис. Како што објавија грчките медиуми, бродот пловел од Либан, а...