Контакт

Актуелно

Економија16 минути

Над 3 000 претставници од 118 земји на Економскиот форум во Давос

Светскиот економски форум, кој еднаш годишно се одржува во Давос, Швајцарија, започнува денеска и ќе трае до 24 јануари.Главни теми...

Свет28 минути

Пукање во ноќен клуб во САД, има и жртви

Непознат напаѓач доцна синоќа отворил оган пред ноќен клуб во Канзас Сити, при што убил најмалку еден и ранил 15...

Свет1 час

Медведев ги објасни причините за оставката

Поранешниот руски премиер Дмитриј Медведев изјави дека поднел оставка поради потребата од спроведување на политички реформи во земјата и поради...

Македонија2 часа

Претпладне облачно, попладне сончево со температура до 9 степени

Времето претпладне ќе биде променливо облачно. Во текот на денот облачноста ќе се намалува и ќе преовладува сончево со умерена...

Спорт2 часа

Крај за Шаповалов и Чориќ, Џонсон без шанси против Федерер

Во Мелбурн започна првиот Грен-слем турниро во сезоната, Австрачлија опен. Воведните мечеви донесоа едно големо изненадување и еден мега пресврт....