Контакт

Актуелно

Свет17 минути

(Видео) Армијата на Карабах гранатира азербејџански тенкови и оклопни возила

На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа како единиците на армијата за одбрана на Карабах вршат серија...

Економија27 минути

(Видео) Три категории граѓани ќе добијат платежни картички од 6.000 денари

Пензионерите со пензии до 15 илјади денари, самохраните родители и барателите на работа ќе добијат платежни картички од 6.000 денари,...

Европа55 минути

Во Франција над 14.400 новозаразени

Во Франција, во саботата регистрирани се 14.412 нови случаи на коронавирус за 24 часа, а 39 лица починале од компликации...

Црна хроника3 часа

Дрога пронајдена кај гости во велешки локал

Синоќа по полноќ полицијата извршила апсења во угостителски објект на велешката улица „А.Шурков“. Како што информираат од МВР, уапсени биле...

Македонија3 часа

Поради неносење на маски казени 528 лица

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење на заштитни маски како превенција од коронавирусот, регистрирани се...