Контакт

Актуелно

Свет3 минути

Седум луѓе во руско село починале, а двајца се во кома, пиеле антисептик

Седум луѓе починаа во саботата, а уште двајца се во кома во руската република Јакутија, на крајниот исток на Русија,...

Македонија23 минути

Левица: Утре поднесуваме 61 барање за надзор до инспекторат за труд поради партиски вработувања во училиштата

Партијата „Левица“ реагира на партиски вработувања во училиштата, односно за, како што велат, скандалозните јавни огласи за вработување во образованието,...

Македонија3 часа

Речиси 170 слободни кревети во ковид-центрите во земјата

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците во земјата е пријавено дека се лекуваат вкупно 821 пациент позитивни и...

Свет5 часа

Европската комисија почна со набавка на роботи за дезинфекција на болниците

Европската комисија пoчна со набавка на 200 роботи за дезинфекција на болници во вредност од 12 милиони евра, кои ќе...

Европа5 часа

Германската вакцина против Ковид-19 готова до крајот на 2021 година

Германската компанија IDT Biologika“ планира да ја почне втората фаза од тестирањето на експерименталната вакцина против коронавирусот до крајот на...