Контакт

Актуелно

Регион1 минута

Словенија го објави планот за отворање на економијата

Словенечката влада денеска одреди критериуми според кои одредени дејности постепено ќе се отвораат по најстрогите мерки за заштита од вирусот...

Црна хроника29 минути

Лекари од брзата помош биле нападнати од скопјанец кого дошле да го спасуваат

Синоќа околу два часот по полноќ од страна на Службата за итна медицинска помош во скопската полиција бил пријавен несекојдневен...

Македонија2 часа

МВР: Граѓаните да внимаваат при продажба на автомобили

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека се зачестени кривичните дела измами при купопродажба на патнички моторни возила. „Од...

Македонија2 часа

(Видео) За седум дена извршени 4.080 инспекции, затворени два угостителски објекта

Од 23 ноември до 29 ноември од страна на седумте инспекциски служби се извршени вкупно 4.080 контроли, по основ на...

Македонија2 часа

Потпишан договор за партнерство, трговија и соработка со Обединетото Кралство

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, заедно со амбасадорката на Обединетото Кралство, Рајчел Галовеј, на свечена церемонија ја потпишаа Спогодбата...