Контакт

Актуелно

Црна хроника35 минути

Кривични за сопственици на локали во Тетово и Велес каде што не се почитувале мерките против вирусот

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(49) од село Вешала, управител на угостителски објект, поради сомнение за сторено кривично дело...

Регион4 часа

Српската полиција уапси Бугарин и Македонец, се обиделе да прошверцуваат дрога

Српската гранична полиција и полицијата на Шид уапси 47-годишен бугарски државјанин и 41-годишен македонски државјанин. Се сомнева дека се обиделе...

Македонија5 часа

Дел од Шар Планина ќе биде прогласен за национален парк

Триесет села на 62.705 хектари ќе влегуваат во заштитената зона на Шар Планина, која е на чекор да биде прогласена...

Македонија5 часа

ВМРО-ДПМНЕ поднесе предлог-закон за укинување на пописот

Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска, на денешната прес-конференција ја обвини власта дека подготвува политички фалсификат и нерелевантен и фингиран попис....

Регион7 часа

Силен земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција, а потресот беше почувствуван и во Македонија. Според...