Контакт

Актуелно

Европа1 час

Пандемијата ќе му остави долготрајни рани на општеството, вели германскиот претседател

Пандемијата на коронавирус ќе остави долгорочни рани врз општеството, предупреди германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер на екуменска конференција во Франкфурт. „Социјалните...

Свет3 часа

Најмалку 42 загинати во новите израелски напади на Газа, срушени се три згради

Во израелски воздушни напади врз градот Газа урнати се три згради и убиени најмалку 42 лица, соопштија денес палестинските здравствени...

Црна хроника3 часа

Во Дебарца на дело фатени дрвокрадци, шумочуварот на самото место со жиг им ги бележел дрвата

Во утринските часови на 15 мај, во атарот на селото Лактиње, општина Дебрца, полициски службеници извршиле контрола, при што затекнале...

Македонија8 часа

Филипче: Сите граѓани на Скопје над 40 години добија термини за вакцинација

Министерот за здравство Венко Филипче во објава на социјалните мрежи вели дека сите граѓани на Скопје над 40 години добиле...

Црна хроника8 часа

Повеќе повредени во судир меѓу камион и патничко возило

Вчера во 14.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Александар Македонски“, ул.„Интернационални бригади“ и ул.„16. Македонска...