Контакт

Актуелно

Европа3 минути

Еден тон кокакин пронајден во контејнери со банани во Турција

Турските цариници запленија еден тон кокаин скриен во контејнери со банани. Според турскиот министер за трговија Мехмет Муса, ова е...

Европа35 минути

Во Велика Британија повеќе од 10.000 новозаразени со Ковид-19 во еден ден, причината „делта“ сојот

Научниците проценуваат дека новиот делта вирус, кој сочинува 95% од сите новоаразени со коронавирус во Велика Британија, е помеѓу 40...

Спорт52 минути

(ВИДЕО) Натпреварот помеѓу Данска и Белгија накратко прекинат во чест на Ериксен

Натпреварот од второто коло на Европското првенство беше накратко прекинат во чест на Кристијан Ериксен. Селекциите на Данска и Белгија...

Регион2 часа

(Видео) Инцидент пред манастирот во Цетиње, интервенираше полицијата

Група граѓани повторно се обидоа да предизвикаат инцидент пред вратите на манастирот Цетиње, информираат медиумите од регионот. Во нивните извештаи...

Македонија3 часа

Утре променливо и нестабилно време, со услови за дожд

Утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд,...