Контакт

Актуелно

Македонија59 минути

Наутро студено и магливо, во текот на денот сонце и температури до 17 степени

Утре наутро ќе биде студено, на повеќе места со негативни температури и со услови за слаба утринска магла по одделни...

Свет1 час

„Модерна“ тврди дека нејзината вакцина штити и дека е сигурна за деца

Компанијата „Модерна“ ги објави позитивните резултати од својата вакцина против коронавирус кај деца на возраст од шест до 11 години...

Регион2 часа

Рама: Ако Западен Балкан не може во ЕУ, нека дојде ЕУ на Балканот

Влезот на Западен Балкан во Европската Унија се чини дека е привремено замрзнат, но ако регионот не може да се...

Економија2 часа

Владата: Граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции на струја, вклучен и вториот блок на „РЕК Битола“

Во насока на обезбедување стабилност на електроенергетскиот систем, од денеска во функција е ставен и вториот блок на РЕК Битола,...

Црна хроника3 часа

Обвинение против гостиварец – ја претепал поранешната свршеница и ѝ предизвикал потрес на мозокот

Гостиварското Основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 28-годишен жител на селото Форино, кој се товари дека сторил кривично дело тешка...