Контакт

Актуелно

Свет11 час

Сите жители на Њујорк мораат да се вакцинираат до 27 декември ако сакаат на работа

Градоначалникот на Њујорк, Бил де Блазио, најави дека сите жители на најголемиот американски град ќе мора да се вакцинираат до...

Свет13 часа

Дрога пронајдена на 11 места во британскиот парламент – кокаин имало и во тоалетот до кабинетот на Борис Џонсон

Управните тела на британскиот парламент ќе повикаат полиција откако лондонскиот весник објави дека на многу места во Собранието се пронајдени...

Свет14 часа

Професор од Африка предупредува: Кривата на случаи со омикрон е многу поостра отколку во претходните бранови

Кривата на новите случаи со Ковид-управувана од варијантата омикрон е многу поостра од претходните бранови, предупреди директорот на Институтот за...

Свет14 часа

Путин во Индија: Вие сте голема сила и безбеден сојузник

Русија ја смета Индија за голема сила и безбеден сојузник, изјави денеска рускиот претседател Владимир Путин по пристигнувањето во Њу...

Европа16 часа

Зеленски: Нашата војска може да го одбие секој руски напад

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, денеска, по повод Денот на вооружените сили, изјави дека украинските вооружени сили можат да го одбијат...